A A AAktualnościkomentarze (3)

Adam Rogacki w radzie nadzorczej spółki PL.2012+ zarządzającej Stadionem Narodowym

Adam Rogacki, jeden z trzech bohaterów tak zwanej afery madryckiej został członkiem rady nadzorczej spółki PL.2012+

Fot.: Piotr Smoliński

Adam Rogacki, jeden z trzech bohaterów tak zwanej afery madryckiej został członkiem rady nadzorczej spółki PL.2012+

Adam Rogacki, jeden z bohaterów "afery madryckiej", dołączy do rady nadzorczej spółki zarządzającej Stadionem Narodowym w Warszawie.

Adam Rogacki, jeden z trzech bohaterów tak zwanej afery madryckiej został członkiem rady nadzorczej spółki PL.2012+, która jest głównym operatorem największego stadionu w Polsce. Informacja o powołaniu Rogackiego pojawia się dzień po tym, jak inny bohater tej samej afery, Mariusz Antoni Kamiński, chwalił się nominacją na szefa Polskiego Holdingu Obronnego. Jednak po fali krytyki, w środę Kamiński zdążył już zrezygnować ze stanowiska.Adam Rogacki ukończył prawo administracyjne, przez ostatnie 10 lat był posłem na Sejm z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Przez 4 lata był członkiem sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyk. Z polityką rozstał się pod koniec 2014 roku gdy razem z Mariuszem Kamińskim i Adamem Hofmanem stali się bohaterami tak zwanej afery madryckiej. Wtedy wszyscy trzej zostali usunięci z PiS.

Posłowie pobrali z sejmowej kasy pieniądze (tzw. kilometrówkę) na podróż samochodami, ale do stolicy Hiszpanii ostatecznie udali się tanimi liniami lotniczymi. Pod koniec 2015 roku prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie rozliczenia podróży służbowej do Madrytu byłych posłów PiS, uznając, że w sprawie nie doszło do oszustwa na szkodę Kancelarii Sejmu.

Komentarze (3)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.