A A AAktualnościkomentarze (1)

Podatek sklepowy: Nic nie jest jeszcze przesądzone, będzie nowy projekt!

Podatek sklepowy: Nic nie jest jeszcze przesądzone, będzie nowy projekt!

Fot.: Łukasz Kasprzak

Komitet Stały Rady Ministrów zwrócił się do przez Ministerstwa Finansów o ponowne przeliczenie wariantów progresji zawartych w projekcie ustawy o podatku sklepowym. Niewykluczone, że w samym projekcie zajdą jeszcze poważne zmiany.

Jako pierwsze poinformowało o tym radio RMF FM, któremu potwierdził to Henryk Kowalczyk przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Projekt ustawy regulującej zasady pobierania podatku sklepowego 25 stycznia został przez resort skierowany do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z prośbą o międzyresortowe konsultacje. Jednocześnie do publicznej wiadomości zostały podane ogólne jego założenia. Komitet Stały Rady Ministrów, który odpowiada za konsultacje międzyresortowe (po ich pozytywnym finale projekt jest kierowany na posiedzenie Rady Ministrów, która decyduje w kwestii przekazania go do Sejmu), zwrócił dokument do Ministerstwa Finansów z prośbą o ponowne przeliczenie zawartych w nim wariantów progresji. Minister Kowalczyk nie wykluczył jednak, że w rzeczywistości powstanie całkiem nowa wersja podatku obrotowego, którym obciążony zostanie handel detaliczny.

Zgodnie z założeniami budżetowymi, podatek sklepowy ma wejść w życie od 1 kwietnia br. i jest jednym z kluczowych źródeł programu „Rodzina 500+”.

Komentarze (1)

  • ~podatki trza płacić 2016-02-02, 09:06
    pokaż komentarz
By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.